Vaj Oregano (oregano oil)

Vaji oregano ka treguar  se është shumë efektiv në kurimin e disa sëmundjeve, përveq se është Anti-bakterial dhe Anti-inflamator.
Hulumtimet kanë treguar se si oregano është 42 herë më i pasur me antioksidantë se mollët, 12 herë më i pasur se portokajtë dhe 4 herë se boronicat
Oregano konsiderohet vaj i nxehtë, prandaj duhet ta përdorni me kujdes. Mos e aplikoni në fytyrë dhe qafë pa e holluar më parë me vaj të pastër ulliri ose me vajra tjera yndyrore.
Lufton mykun duke lyer pjesët e mykut dhe vret bakteriet.
Trajton ekzemen dhe semundjet e kerpudhave në lëkure (i holluar me vaj ulliri në raportin 25:1)
Përdoret për të kuruar sinozitin
Trajton problemet dentare të mishrave të dhëmbeve (vendos 1 pike vaj oregano në furcen e dhëmbeve, pastaj pasten e dhembeve dhe bëhet larja normalisht, 1-2 here ne dite)
Nëse ju bie në fytyrë, hollojeni me gjalpë ose vaj, kurrsesi me ujë! Rigonin është më së miri ta aplikoni në supe, shpatulla dhe këmbë.
Era e keqe e gojës:
Përzieni 2-4 pika vaj rigoni në ujë dhe ta pini.


Qmimi: 30ml = 1.5 Euro

Posta:  Kosovë = 1 Euro

             Shqiperi = 6 Euro

             Maqedoni = 6 Euro

Porosit online 24 ore

Tel. viber, whatsApp

+386 49 390 310

Adresa:                          

Rr. Bajram Kelmendi  pn. (Ngjitur me xhamin 4 llulla),

10000 Prishtine, Kosovë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here