Vaj Kotiander (coriander oil)

vaj i Koriandres përdoret për problemet e tretjes dhe gurëve te tëmthit.

– Studimet e fundit kanë treguar se farat e koriandëres janë anti-inflamator. Ato gjithashtu përmbajne një antioksidant, i cili eshte frenues i rritjes së qelizave të kancerit.
– Përdoret për problemet e tretjes, dispepsise, gazit dhe dhimbjeve te barkut. Perdoret edhe kunder anoreksise.
-Eshtë përdorur në rastet e inflamacionit te fshikëzes, tëmthit dhe gurëve.
– Perdorimi i tij ka dobi nëse perdoret para menstruacioneve.
-Trajton plagët.
-Trajton spazmat e muskujve.
-Trajton pagjumësine dhe tensionin. ( Një lugë gjelle vaj koriandri para se të shkojmë për të fjetur ).
-Trajton humbjen e flokëve.
– Aplikojeni ne infeksionet aktuale dhe ne frakturat aktuale.

Përdorimi i brendshëm: 2-3 lugë çaji çdo ditë për dy javë.
Përdorimi i jashtëm: Aplikoni në lëkurë


Qmimi: 30ml = 1.5 Euro

Posta:  Kosovë = 1 Euro

             Shqiperi = 6 Euro

             Maqedoni = 6 Euro

Porosit online 24 ore

Tel. viber, whatsApp

+386 49 390 310

Adresa:                          

Rr. Bajram Kelmendi  pn. (Ngjitur me xhamin 4 llulla),

10000 Prishtine, Kosovë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here