Karob Cicibanoz (ceratonia siliqua)

Përmbajtja:
Karob në formë pluhuri është e pasur me sheqerna natyrore,kalcium dhe minerale, është alkaline. Përdoret si çokollatë.
Përfitimet nga Karobi:
E dobishme ndaj astmës dhe gulçimit,
Zbut gjoksin dhe i pakëson dhimbjet e kraharorit,
Ndërpret kollën dhe nxjer sekrecionet e fytit,
Ka ndikim mbrojtës ndaj kancerit të mushkërive,
Përdoret për pagjakësi,
E dobishme në sëmundjet e stomakut dhe zorrëve,
I rehaton nervat,
Rrit potencën, është shumë e dobishme kundër dobësisë (mungesës së spermës),
Mbështet zhvillimin e inteligjencës dhe eshtrave tek fëmijët,
Forcon kujtesën dhe rrit vëmendjen,
Pakëson shkrirjen e eshtrave, përmban CA (Kalcium) 3-fish më shumë se qumështi, përmban fosfor dhe vitaminat A,B dhe D.

Mënyra e përdorimit:
Çiçibanozi mund të përdoret edhe në gjendje të bluar, gjatë ditës mund të merren 1-2 lugë gjelle duke e përzier me mjaltë ose pekmez.Gjithashtu përdoret si një diabetik në shtimin me miell për kremra dhe ëmbëlsira. Përdoret si një zëvendësim për kakao dhe çokollatë.


Qmimi: 2.0 Euro

Posta: Kosove = 1 Euro
           Shqiperi = 6 Euro
           Maqedoni = 6 Euro

Porosit 24 ore online

Adresa:
Rr. Bajram Kelmendi pn. (Ngjitur me xhamin 4 llulla),
10000 Prishtine, Kosove
Tel. viber, whatsApp
+38649 390 310

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here