Galangal (Alpinia officinarum)

Përmbajtja:
Galangal përmban përqindje të lartë të galangin flavonol, i cili është treguar i suksesshëm në ngadalësimin dhe rritjen e qelizave të tumorit të gjirit.

Përfitimet nga Galangal
Kalon dhimbjet reumatike,
Lehtëson dhimbjet e kokës dhe marramendje,
Diuretik,
Forcon stomakun, sistemin e tretjes,
Për të korrigjuar gazrat e akumuluar në stomak dhe zorrët është gjithashtu një barishte efektive,
Ai i jep trupit force,
Ndihmon kundër gripit dhe ftohjes.

Mënyra e përdorimit:
Galangal përdoret si erëz dhe gjen përdorim të gjërë edhe në produktet bujqësore, në çokollatë, në akullore dhe në ëmbëlsira të ndryshme varësisht nga preferenca dhe shija.
Mund të përdoret edhe si çaj ku në një gotë me ujë, e hedhim gjysmë luge galangal dhe përzihet, pushon për 10-15 minuta dhe pihet.


Qmimi: 2.0 Euro

Posta: Kosove = 1 Euro
           Shqiperi = 6 Euro
           Maqedoni = 6 Euro

Porosit 24 ore online

Adresa:
Rr. Bajram Kelmendi pn. (Ngjitur me xhamin 4 llulla),
10000 Prishtine, Kosove
Tel. viber, whatsApp
+38649 390 310

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here